SPOTKANIE Z KS. KAROLEM MISIEWICZEM
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza dzieci na spotkanie z poetą i pisarzem, Ks. Karolem Misiewiczem, autorem dwóch książek dla dzieci o "Przygodach Pana Ślimaka", które odbędzie się 3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 15.00 w czytelni. Po spotkania będzie możliwość zakupienia książek autora w cenie 8,00 zł i zdobycia jego autografu.

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 5, 12, 19 grudnia 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w każdy czwartek o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 6, 13, 20 grudnia 2018 r. W programie m.in: kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

127. spotkanie DKK odbędzie się 14 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Pokolenie dżihadu", której autorem jest Petra Ramsauer. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

84. spotkanie MDKK odbędzie się 15 grudnia 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Saga Sigrun" Elżbiety Cherezińskiej. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

SPOTKANIE OPŁATKOWE
Spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy bibliotece odbędzie się 21 grudnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00.
W programie m.in.: rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych, wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem.

Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu w bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/. Kampania społeczna "Mała książka - wielki człowiek" została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ryńska młodzież spotkała się 26 maja 2018 r. aby podyskutować na temat drugiej części przygód chłopca o imieniu Meto. Książka pt. "Meto:Wyspa" autorstwa francuskiego pisarza Yvesa Greveta i tym razem nie zawiodła. W drugiej części Meto i jego przyjaciele dowiadują się, że poza Domem istnieje jeszcze cały, ogromny świat. Tytułowa Wyspa zaskakuje ich nie tylko swoją różnorodnością, ale także mieszkańcami. W tej części garstka pytań z jakimi pozostawia autor po pierwszej części  wyjaśnia się. Wiemy co jest poza Domem, jak wygląda świat, jak z zewnątrz postrzegany jest Dom. Poznajemy także nowych bohaterów, w tym pierwszą bohaterkę kobiecą – Eve. Jej postać średnio się klubowiczom podobała ze względu na jej postępowanie względem Meto. Za to książka podobała się uczestnikom spotkania, była krótka, zbudowana z ciekawych i logicznie po sobie następujących wątkach, z przyjemnym językiem i intrygującymi bohaterami. Te zalety wymieniano na spotkaniu najczęściej. To ich zdaniem jedna z tych książek do której nie można się w żaden sposób przyczepić, ale jednocześnie nie ma w sobie niczego naprawdę wyjątkowego. Omówienie poszczególnych wątków polegało na analizie wydarzeń i krótkiej ocenie postępowania bohaterów. I to właśnie zdaniem klubowiczów sprawia, że książka jest fajna, ciekawa i dobra, ale daleko jej to rewelacyjnej i niesamowitej. Co nie zmienia faktu, że wszyscy członkowie Klubu koniecznie chcą przeczytać tom 3 żeby dowiedzieć się jak skończą się wszystkie podjęte w drugim tomie wątki, oraz co tak naprawdę stanie się z Meto. Klubowicze mają już na to swoje teorie, ale chcą je skonfrontować z rzeczywistością.