Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Ryńska młodzież spotkała się 26 maja 2018 r. aby podyskutować na temat drugiej części przygód chłopca o imieniu Meto. Książka pt. "Meto:Wyspa" autorstwa francuskiego pisarza Yvesa Greveta i tym razem nie zawiodła. W drugiej części Meto i jego przyjaciele dowiadują się, że poza Domem istnieje jeszcze cały, ogromny świat. Tytułowa Wyspa zaskakuje ich nie tylko swoją różnorodnością, ale także mieszkańcami. W tej części garstka pytań z jakimi pozostawia autor po pierwszej części  wyjaśnia się. Wiemy co jest poza Domem, jak wygląda świat, jak z zewnątrz postrzegany jest Dom. Poznajemy także nowych bohaterów, w tym pierwszą bohaterkę kobiecą – Eve. Jej postać średnio się klubowiczom podobała ze względu na jej postępowanie względem Meto. Za to książka podobała się uczestnikom spotkania, była krótka, zbudowana z ciekawych i logicznie po sobie następujących wątkach, z przyjemnym językiem i intrygującymi bohaterami. Te zalety wymieniano na spotkaniu najczęściej. To ich zdaniem jedna z tych książek do której nie można się w żaden sposób przyczepić, ale jednocześnie nie ma w sobie niczego naprawdę wyjątkowego. Omówienie poszczególnych wątków polegało na analizie wydarzeń i krótkiej ocenie postępowania bohaterów. I to właśnie zdaniem klubowiczów sprawia, że książka jest fajna, ciekawa i dobra, ale daleko jej to rewelacyjnej i niesamowitej. Co nie zmienia faktu, że wszyscy członkowie Klubu koniecznie chcą przeczytać tom 3 żeby dowiedzieć się jak skończą się wszystkie podjęte w drugim tomie wątki, oraz co tak naprawdę stanie się z Meto. Klubowicze mają już na to swoje teorie, ale chcą je skonfrontować z rzeczywistością.