UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6 i 13 czerwca 2018 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

WIZYTA W BAJKOLANDZIE
Wizyta najaktywniejszych uczestników spotkań Klubu Malucha w Bajkolandzie w dniu 7 czerwca 2018 r. (czwartek) w godz. 16.00 - 18.00. Szczegółowe informacje w bibliotece.

SPOTKANIA KLUBU MALUCHA
Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza przedszkolaków z rodzicami lub dziadkami na czwartkowe spotkania Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 w czytelni.

78. spotkanie MDKK odbędzie się 15 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 16.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

RAJD ROWEROWY - ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ
Zapraszamy miłosników rowerów, książek i bibliotek do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym ph. "Odjazdowy Bibliotekarz" w dniu 16 czerwca 2018 r. (sobota). Start o godz. 9.00 z placu przed budynkiem biblioteki. Zapisy osobiście w bibliotece do dnia 14 czerwca 2018 r. (czwartek). Trasa Przejazdu: Ryn – Rybical – Skorupki – Ławki – Ryn. Uczestniku! Na rajd załóż coś w kolorze pomarańczowym i weź ze sobą ulubioną książkę.

122. spotkanie DKK odbędzie się 22 czerwca 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów). Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Dom Augusty", której autorem jest Majgull Axelsson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Ryńska młodzież spotkała się 26 maja 2018 r. aby podyskutować na temat drugiej części przygód chłopca o imieniu Meto. Książka pt. "Meto:Wyspa" autorstwa francuskiego pisarza Yvesa Greveta i tym razem nie zawiodła. W drugiej części Meto i jego przyjaciele dowiadują się, że poza Domem istnieje jeszcze cały, ogromny świat. Tytułowa Wyspa zaskakuje ich nie tylko swoją różnorodnością, ale także mieszkańcami. W tej części garstka pytań z jakimi pozostawia autor po pierwszej części  wyjaśnia się. Wiemy co jest poza Domem, jak wygląda świat, jak z zewnątrz postrzegany jest Dom. Poznajemy także nowych bohaterów, w tym pierwszą bohaterkę kobiecą – Eve. Jej postać średnio się klubowiczom podobała ze względu na jej postępowanie względem Meto. Za to książka podobała się uczestnikom spotkania, była krótka, zbudowana z ciekawych i logicznie po sobie następujących wątkach, z przyjemnym językiem i intrygującymi bohaterami. Te zalety wymieniano na spotkaniu najczęściej. To ich zdaniem jedna z tych książek do której nie można się w żaden sposób przyczepić, ale jednocześnie nie ma w sobie niczego naprawdę wyjątkowego. Omówienie poszczególnych wątków polegało na analizie wydarzeń i krótkiej ocenie postępowania bohaterów. I to właśnie zdaniem klubowiczów sprawia, że książka jest fajna, ciekawa i dobra, ale daleko jej to rewelacyjnej i niesamowitej. Co nie zmienia faktu, że wszyscy członkowie Klubu koniecznie chcą przeczytać tom 3 żeby dowiedzieć się jak skończą się wszystkie podjęte w drugim tomie wątki, oraz co tak naprawdę stanie się z Meto. Klubowicze mają już na to swoje teorie, ale chcą je skonfrontować z rzeczywistością.

program fundacja orange