PROJEKT "NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ"
Zapraszamy na Niecodziennie Spotkania z Kulturą w naszej Bibliotece! Szczegółowy plan wydarzeń poniżej.

We wrześniu 2018 r.
Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu na miejscu w ryńskiej bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO
Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wraz z innymi wybranego fragmentu dzieła. Akcja odbędzie się 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 przy fontannie. Zachęcamy posiadaczy własnego egzemplarza "Przedwiośnia" do zabrania ze sobą w celu otrzymania pamiątkowego stempla z logo akcji.

CITTASLOW A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania, które odbędą się 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w czytelni.

124. spotkanie DKK odbędzie się 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

81. spotkanie MDKK odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Truskawkowe pola", której autorem jest Jordi Sierra i Fabra.  Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

ŚLIMACZYM TROPEM - PODCHODY
Zapraszamy osoby od 13 roku życia do udziału w podchodach, które odbędą się 30 września 2018 r. (niedziela) w godz. 10.00-14.00. Regulamin i karta zgłoszenia w bibliotece. Zapisy przyjmujemy do czwartku 27 września.

Ryńska młodzież spotkała się 26 maja 2018 r. aby podyskutować na temat drugiej części przygód chłopca o imieniu Meto. Książka pt. "Meto:Wyspa" autorstwa francuskiego pisarza Yvesa Greveta i tym razem nie zawiodła. W drugiej części Meto i jego przyjaciele dowiadują się, że poza Domem istnieje jeszcze cały, ogromny świat. Tytułowa Wyspa zaskakuje ich nie tylko swoją różnorodnością, ale także mieszkańcami. W tej części garstka pytań z jakimi pozostawia autor po pierwszej części  wyjaśnia się. Wiemy co jest poza Domem, jak wygląda świat, jak z zewnątrz postrzegany jest Dom. Poznajemy także nowych bohaterów, w tym pierwszą bohaterkę kobiecą – Eve. Jej postać średnio się klubowiczom podobała ze względu na jej postępowanie względem Meto. Za to książka podobała się uczestnikom spotkania, była krótka, zbudowana z ciekawych i logicznie po sobie następujących wątkach, z przyjemnym językiem i intrygującymi bohaterami. Te zalety wymieniano na spotkaniu najczęściej. To ich zdaniem jedna z tych książek do której nie można się w żaden sposób przyczepić, ale jednocześnie nie ma w sobie niczego naprawdę wyjątkowego. Omówienie poszczególnych wątków polegało na analizie wydarzeń i krótkiej ocenie postępowania bohaterów. I to właśnie zdaniem klubowiczów sprawia, że książka jest fajna, ciekawa i dobra, ale daleko jej to rewelacyjnej i niesamowitej. Co nie zmienia faktu, że wszyscy członkowie Klubu koniecznie chcą przeczytać tom 3 żeby dowiedzieć się jak skończą się wszystkie podjęte w drugim tomie wątki, oraz co tak naprawdę stanie się z Meto. Klubowicze mają już na to swoje teorie, ale chcą je skonfrontować z rzeczywistością.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange