UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna.

....................................................................................................................................

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

79. spotkanie MDKK odbędzie się 13 lipca 2018 r. (piątek) o godz. 14.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pamiętnik Cathy", której autorem jest Sean Stewart. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

CZUWAJ! HARCERSKA PRZYGODO!
Chcesz miło spędzić czas i poznać codzienność harcerza? Biblioteka Publiczna w Rynie zaprasza  na wspólną wyprawę do Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu prowadzonej przez Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Zgierzu. W programie wyprawy m.in.: zwiedzanie Harcerskiej Bazy Obozowej w Rybicalu; z życia wzięte - opowieści harcerzy, wspólne ognisko. Szczegółowe informacje i zapisy (do środy 18 lipca) w bibliotece.

SŁOWIAŃSKA NOC W BIBLIOTECE
Zapraszamy młodzież od 13 roku życia do udziału w Słowiańskiej Nocy w Bibliotece, która odbędzie się z 27 na 28 lipca 2018 r. (z piątku na sobotę) w godz. 20.00 - 8.00. Zapisy do 25 lipca 2018 r. (środa). Liczba miejsc ograniczona. Regulamin, szczegóły imprezy i zezwolenia dostępne w Bibliotece.

Już po raz czwarty Biblioteka Publiczna w Rynie włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz" organizując 16 czerwca 2018 r. rajd rowerowy na 28-kilometrowej trasie Ryn – Rybical - Skorupki - Ławki – Ryn. Rajd wystartował o godzinie 9.00 z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rynie w asyście policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Rowerzyści pokonując ulicę Ratuszową oraz miejscowość Rybical dotarli do Skorupek, aby odwiedzić Leśnictwo Skorupki i spotkać się z leśniczym Jarosławem Kaczorek, który opowiedział o pracy leśnika, o zwierzętach żyjących w okolicznych lasach oraz roślinach w nich rosnących. Następnie udali się nad kanał łączący Jeziora Tałty i Tałtowisko. Zaś stamtąd do położonej nad jeziorem Tałtowisko przystani jachtowej Zanzibar. Pobyt w Tawernie Zanzibar dał chwile wytchnienia uczestnikom rajdu. To tu rowerzyści spotkali się z sołtysami, którzy opowiedzieli o historii i walorach przyrodniczo-turystycznych miejscowości, przez które przejeżdżał rajd. Dyskutowali o ulubionych książkach. Wspólnie grillowali. Wzięli udział w zabawach związanych z książką, lokalną przyrodą oraz konkursach na najmłodszego, najstarszego i ubranego najbardziej na pomarańczowo uczestnika rajdu. A w  nagrodę otrzymali kubki i torby z logo akcji ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Rynie. Stąd uczestnicy rajdu ruszyli w drogę powrotną do Rynu przez miejscowość Ławki. W rajdzie uczestniczyło 37 osób. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 64 lata. "Odjazdowy Bibliotekarz" to rajd bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek i rowerów. Celem akcji jest promowanie bibliotek, czytelnictwa i zdrowego stylu życia.

program fundacja orange