Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Już po raz czwarty Biblioteka Publiczna w Rynie włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz" organizując 16 czerwca 2018 r. rajd rowerowy na 28-kilometrowej trasie Ryn – Rybical - Skorupki - Ławki – Ryn. Rajd wystartował o godzinie 9.00 z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rynie w asyście policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Rowerzyści pokonując ulicę Ratuszową oraz miejscowość Rybical dotarli do Skorupek, aby odwiedzić Leśnictwo Skorupki i spotkać się z leśniczym Jarosławem Kaczorek, który opowiedział o pracy leśnika, o zwierzętach żyjących w okolicznych lasach oraz roślinach w nich rosnących. Następnie udali się nad kanał łączący Jeziora Tałty i Tałtowisko. Zaś stamtąd do położonej nad jeziorem Tałtowisko przystani jachtowej Zanzibar. Pobyt w Tawernie Zanzibar dał chwile wytchnienia uczestnikom rajdu. To tu rowerzyści spotkali się z sołtysami, którzy opowiedzieli o historii i walorach przyrodniczo-turystycznych miejscowości, przez które przejeżdżał rajd. Dyskutowali o ulubionych książkach. Wspólnie grillowali. Wzięli udział w zabawach związanych z książką, lokalną przyrodą oraz konkursach na najmłodszego, najstarszego i ubranego najbardziej na pomarańczowo uczestnika rajdu. A w  nagrodę otrzymali kubki i torby z logo akcji ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Rynie. Stąd uczestnicy rajdu ruszyli w drogę powrotną do Rynu przez miejscowość Ławki. W rajdzie uczestniczyło 37 osób. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 64 lata. "Odjazdowy Bibliotekarz" to rajd bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek i rowerów. Celem akcji jest promowanie bibliotek, czytelnictwa i zdrowego stylu życia.