PROJEKT "NIECODZIENNE SPOTKANIA Z KULTURĄ"
Zapraszamy na Niecodziennie Spotkania z Kulturą w naszej Bibliotece! Szczegółowy plan wydarzeń poniżej.

We wrześniu 2018 r.
Instytut Książki rozpoczął nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii "Mała książka – wielki człowiek".  Trzylatki (rocznik 2015) i ich rodzice, którzy odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji – w tym Bibliotekę Publiczną w Rynie – otrzymają Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze. Szczegółowe informacje na temat projektu na miejscu w ryńskiej bibliotece lub na stronie http://wielki-czlowiek.pl/.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" STEFANA ŻEROMSKIEGO
Zapraszamy wszystkich chętnych do wysłuchania wraz z innymi wybranego fragmentu dzieła. Akcja odbędzie się 8 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 przy fontannie. Zachęcamy posiadaczy własnego egzemplarza "Przedwiośnia" do zabrania ze sobą w celu otrzymania pamiątkowego stempla z logo akcji.

CITTASLOW A KODOWANIE - WARSZTATY DLA DZIECI
Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania, które odbędą się 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w czytelni.

124. spotkanie DKK odbędzie się 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Amerykańscy bogowie", której autorem jest Neil Gaiman. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

81. spotkanie MDKK odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Truskawkowe pola", której autorem jest Jordi Sierra i Fabra.  Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

ŚLIMACZYM TROPEM - PODCHODY
Zapraszamy osoby od 13 roku życia do udziału w podchodach, które odbędą się 30 września 2018 r. (niedziela) w godz. 10.00-14.00. Regulamin i karta zgłoszenia w bibliotece. Zapisy przyjmujemy do czwartku 27 września.

Już po raz czwarty Biblioteka Publiczna w Rynie włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Odjazdowy Bibliotekarz" organizując 16 czerwca 2018 r. rajd rowerowy na 28-kilometrowej trasie Ryn – Rybical - Skorupki - Ławki – Ryn. Rajd wystartował o godzinie 9.00 z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Rynie w asyście policjantów z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Rowerzyści pokonując ulicę Ratuszową oraz miejscowość Rybical dotarli do Skorupek, aby odwiedzić Leśnictwo Skorupki i spotkać się z leśniczym Jarosławem Kaczorek, który opowiedział o pracy leśnika, o zwierzętach żyjących w okolicznych lasach oraz roślinach w nich rosnących. Następnie udali się nad kanał łączący Jeziora Tałty i Tałtowisko. Zaś stamtąd do położonej nad jeziorem Tałtowisko przystani jachtowej Zanzibar. Pobyt w Tawernie Zanzibar dał chwile wytchnienia uczestnikom rajdu. To tu rowerzyści spotkali się z sołtysami, którzy opowiedzieli o historii i walorach przyrodniczo-turystycznych miejscowości, przez które przejeżdżał rajd. Dyskutowali o ulubionych książkach. Wspólnie grillowali. Wzięli udział w zabawach związanych z książką, lokalną przyrodą oraz konkursach na najmłodszego, najstarszego i ubranego najbardziej na pomarańczowo uczestnika rajdu. A w  nagrodę otrzymali kubki i torby z logo akcji ufundowane przez Bibliotekę Publiczną w Rynie. Stąd uczestnicy rajdu ruszyli w drogę powrotną do Rynu przez miejscowość Ławki. W rajdzie uczestniczyło 37 osób. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a najstarszy 64 lata. "Odjazdowy Bibliotekarz" to rajd bibliotekarzy, czytelników, miłośników książek i rowerów. Celem akcji jest promowanie bibliotek, czytelnictwa i zdrowego stylu życia.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange