Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Ostatnie spotkanie Klubu Malucha w tym roku szkolnym odbyło się 14 czerwca 2018 r. i nosiło tytuł "Witajcie wakacje". Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania napisanego przez mamę jednej ze stałych klubowiczek, Izabelę Paulinę Przeorek pt. "Witajcie wakacje". Opowiadały o swoich wymarzonych wakacjach. Wzięły udziała w zabawach "To nie moja piłka" i "Zgadnij kim jestem". A na zakończenie uczyły się adresować kartki pocztowe oraz zaprojektowały własną pocztówkę, którą wyślą podczas wakacji do rodziny lub znajomych.

Spotkanie Klubu MaluchaSpotkanie Klubu MaluchaSpotkanie Klubu MaluchaSpotkanie Klubu MaluchaSpotkanie Klubu Malucha