UWAGA!!!
W lipcu i w sierpniu 2018 r. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00. W soboty biblioteka nieczynna.

....................................................................................................................................

123. spotkanie DKK odbędzie się 24 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 17.00 w plenerze (teren rekreacyjny nad jeziorem Ołów) lub w razie niepogody w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Dary życia", której autorem jest Martha Woodroof. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

TEATR PRZY STOLIKU
Zapraszamy dorosłych czytelników na imprezę "Teatr przy stoliku", która odbędzie się 27 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w czytelni biblioteki. Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Joanna Fertacz i Grzegorz Jurkiewicz odczytają sztukę "Arcydzieło na śmietniku" Stephena Sachsa. Impreza dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

80. spotkanie MDKK odbędzie się 31 sierpnia 2018 r. (piątek) o godz. 13.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Martwy aż do zmroku", której autorem jest Charlaine Harris. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

WAKACYJNE PLANSZOWE  PIĄTKI
W każdy wakacyjny piątek w godzinach 10.00 – 14.00
czytelnia biblioteki zmieni się w jaskinię gier planszowych, aby każdy chętny mógł zagrać w gry stolikowe dostępne w bibliotece lub przyniesione ze sobą. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy.

KONKURS "WAKACYJNY POŻERACZ  KSIĄŻEK"
Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie, który polega na wypożyczeniu i przeczytaniu jak największej liczby książek w okresie od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci do 12 roku życia zapisane do Biblioteki. Na "Największych Pożeraczy" czekają Baśniowe Kubki. Regulamin konkursu dostępny w bibliotece.

Dyskusja na temat omawianej książkiRyńska młodzież spotkała się 13 lipca 2018 r., aby podyskutować na temat "Pamiętnika Cathy", której autorem jest Sean Steward. Nie jest to powieść w typowym tego słowa znaczeniu, a raczej rodzaj książki stylizowanej, zarówno w formie literackiej jak i wydawniczej, na prawdziwy pamiętnik pisany przez nastolatkę. Opowieść wydaje się początkowo dość banalna, na co uwagę zwrócili uczestniczący w spotkaniu chłopcy. Opis złamanego serca porzuconej nastolatki. Jednakże... dołączone do książki dodatki, zapowiadały coś znacznie ciekawszego. Okazuje się więc, że ów pamiętnik został spisany celowo, jako dowód rzeczowy, w pewnej podejrzanej sprawie. Ukochany Cathy, starszy od niej o kilka lat, Victor, jest nie tylko bajecznie i podejrzanie bogaty, ale równie podejrzanie tajemniczy. Zraniona jego porzuceniem Cathy włamuje się do jego domu i przeprowadza prymitywne śledztwo. Po wszystkich bardzo licznych wydarzeniach okazuje się, że Victor należy do dziwnego rodu, którego przedstawiciele są... nieśmiertelni. Książka podobała się klubowiczom, głównie ze względu na nietypową szatę graficzną i zupełnie niespodziewane zakończenie. Chwalili ją za pomysł i wykonanie, a także wątek z tajemniczymi morderstwami dookoła Victora. Żaden z uczestników spotkania nie wyraził wobec lektury jednoznacznej niechęci, nikt też nie uznał książki za objawienie. Dyskusja opierała się więc na analizie wydarzeń i "dodatków" załączonych do pamiętnika. Tym sposobem sami prowadziliśmy śledztwo razem z Cathy.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoIK logo 2017program fundacja orange