Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dnia 19 września 2018 r. gościliśmy w bibliotece aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Joanna Fertacz i Grzegorz Gromek odczytali sztukę Igora Sawina pt. "Kto nas odwiedzi". W Szkocji, w starym zamku zamieszkałym przez damę z wyższych sfer i jej oddanego kamerdynera odbywa się wytworne przyjęcie sylwestrowe z udziałem zacnych gości, od lat podejmowanych z atencją i szacunkiem. Pastor, notariusz i doktor są bowiem przyjaciółmi Eryka - zmarłego męża milady. Podczas kolacji, zgodnie z przyjętym od dawna rytuałem, lokaj, popijając kolejne trunki odgrywa role nieistniejących, bo dawno już zmarłych gości... Tekst sztuki był pełen humoru i ironii. Nie odsłaniał do końca całej prawdy o bohaterach, przez co prowokował domysły dotyczące nieobecnych postaci i okoliczności ich tajemniczego zniknięcia. Co więc było prawdą, a co wytworem wyobraźni? To pytanie autor tej błyskotliwej komedii pozostawił widzom. W klimat sztuki wprowadziła przybyłych już tradycyjnie koordynatorka cyklu, Elżbieta Lenkiewicz.
Impreza zorganizowana została w ramach projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.