Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 luty 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 14, 21, 28 luty 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

SPOTKANIE Z MARTĄ ABRAMOWICZ
Regionalny Park Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Abramowicz - dziennikarką oraz autorką książek "Zakonnice odchodzą po cichu" i "Dzieci księży", które odbędzie się 22 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w Czytelni Biblioteki.

86. spotkanie MDKK odbędzie się 23 lutego 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Pachnidło", której autorem jest Patrick Süskind. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

129. spotkanie DKK odbędzie się 28 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Fabryka frajerów", której autorem jest Krzysztof Beśka. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Dnia 21 września 2018 r. odbyło się w ryńskiej bibliotece spotkanie autorskie z pochodzącym z Gdańska poetą, autorem piosenek i podróżnikiem. Krzysztof Cezary Buszman jest autorem kilku tomów poezji, które powstały w Polsce i niemal na całym świecie, podczas licznych podróży poety. Poezja Krzysztofa Cezarego Buszmana jest inspiracją dla wielu kompozytorów, a do jego tekstów wciąż powstają piękne kompozycje muzyczne. Wiersze poety nagrał m. in. Krzysztof Kolberger. Przybyłych na spotkanie powitała Dyrektor Biblioteki, Maria Tuczyńska, która przedstawiła także sylwetkę i twórczość gościa. Następnie poeta zaprezentował kilkanaście swoich liryków, opowiadając przy tym o tworzeniu wierszy i swoich inspiracjach. Na zakończenie uczestnicy mieli okazję nabyć tomiki wierszy oraz płyty z poezją pana Krzysztofa z dedykacją, porozmawiać z autorem i zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcie.
Impreza zorganizowana została w ramach projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.