131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Dąbrówki - pieśniarza, gitarzysty, autora tekstów i kompozytora był kolejnym, po spotkaniach autorskich i spektaklach Teatru przy stoliku, przedsięwzięciem zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Rynie w ramach projektu "Niecodzienne spotkania z kulturą". Nasz artysta śpiewając utwory autorskie oraz interpretując poezję Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego i Bolesława Leśmiana zachwycił publiczność, która w skupieniu i zadumie wysłuchała przepięknego koncertu. W pieśniach wybrzmiewało rozczarowanie, miłość czy zaduma nad wiarą. Zaś w przerwach między kolejnymi utworami artysta dzielił się z publicznością ciekawymi historiami i anegdotami ze swojego życia. Ten niezwykły koncert odbył się 7 października 2018 r. w klimatycznych wnętrzach sali konferencyjnej Hotelu "Zamek Ryn". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.