131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Dnia 12 października 2018 r. odbyło się w ryńskiej bibliotece spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem, poetą, eseistą, znawcą poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz kustoszem Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Przybyłych na spotkanie powitała Dyrektor Biblioteki, Maria Tuczyńska, która przedstawiła także sylwetkę i twórczość gościa. Następnie poeta zaprezentował kilkanaście własnych wierszy, które oczywiście opatrzył odpowiednim komentarzem. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli okazję zakupić tomiki wierszy poety z dedykacją, porozmawiać z autorem i zrobić wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Impreza zorganizowana została w ramach projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.