131. spotkanie DKK odbędzie się 25 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Mała zagłada"  Anny Janko. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

88. spotkanie MDKK odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

REGATY O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY RYN W KLASIE OMEGA

regaty

Dnia 16 października 2018 r. ryńska publiczność miała kolejną okazję, aby spotkać się z aktorami z olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza. Tym razem Alicja Kochańska i Katarzyna Kropidłowska zaprezentowały żywą komedię z ciekawymi dialogami i nagłymi zwrotami akcji pt. "Zabierz mnie na księżyc" Marie Jones. Aktorki wcieliły się w pracownice społeczne, które opiekują się starszym, samotnym panem poruszającym się na wózku. Ich kunszt aktorski i cudowna interpretacja tekstu doskonale ukazały kwestie etyki zawodowej oraz ludzkiej wrażliwości. I chociaż niektórych mogły drażnić używane wulgaryzmy, sztuka przede wszystkim bawiła i dała do myślenia jeszcze na długo po jej wysłuchaniu. W klimat sztuki wprowadziła przybyłych już tradycyjnie koordynatorka cyklu, Elżbieta Lenkiewicz.
Impreza zorganizowana została w ramach projektu ph. "Niecodzienne spotkania z kulturą". Biblioteka Publiczna w Rynie otrzymała dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu "Partnerstwo dla książki" na jego realizację.