Bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Rynie działającej w strukturach Regionalnego Parku Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie w ramach akcji "Przedszkolak Debiutującym Czytelnikiem" będą odwiedzać przedszkole z walizką pełną książek w każdą środę. Najbliższe wizyty: 6, 13, 20, 27 marca 2019 r. Rodzicu! Nie przegap tej okazji! Załóż dziecku kartę czytelnika i wypożyczaj z nim książki.

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach z kodowania offline w czwartki o godz. 15.00. Najbliższe zajęcia odbędą się w dniach: 7, 21, 28 marca 2019 r. W programie m.in: programowanie ozobotów, kodowanie obrazków, szyfrowanie poufnych wiadomości, zabawy z wykorzystaniem maty i plastikowych kubeczków.

BABSKI WIECZÓR
zaproszenie ogólne

87. spotkanie MDKK odbędzie się 23 marca 2019 r. (sobota) o godz. 10.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować o książce "Mroczne umysły" Alexandry Bracken. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

130. spotkanie DKK odbędzie się 29 marca 2019 r. (piątek) o godz. 17.00 w czytelni. Klubowicze będą dyskutować na temat książki "Gargulec", której autorem jest Andrew Davidson. Na spotkanie zapraszamy także osoby niezrzeszone w Klubie.

Spotkanie opłatkowe Klubowiczów Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Bibliotece Publicznej w Rynie, laureatów konkursów czytelniczych: "100 książek na 100-lecie Niepodległości" i "Patriotyczne wyzwanie czytelnicze 2018" oraz bibliotekarzy odbyło się 21 grudnia 2018 r. Gościem honorowym spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Ryn, Jarosław Filipek. Po krótkim przemówieniu Dyrektor Biblioteki, Marii Tuczyńskiej oraz Burmistrza uczestnicy spotkania  obejrzeli spektakl czytany pt. "Kto stereoPYTA nie błądzi". Scenariusz spektaklu napisał Filip Woronowicz, Klubowicz Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, a w rolę aktorów wcielili się członkowie tego Klubu (Paweł Ciunowicz, Weronika Frydrycy, Katarzyna Cantop, Jakub Leonik, Patryk Cholewa, Wiktor Orzechowski i sam autor scenariusza - Filip Woronowicz). Reżyserem spektaklu była Moderator Klubu Katarzyna Lubowiecka-Motyka. Po spektaklu nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów czytelniczych. Podczas spotkania nie zabrakło też czasu na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólne kolędowanie oraz spróbowanie słodkich wypieków Klubowiczów DKK.

Zwycięzcami konkursu "100 książek na 100-lecie Niepodległości" w kategorii dla dorosłych zostali:

• Teresa Jurewicz (258 przeczytanych książek),
  • Jolanta Dudenko (196 przeczytanych książek),
  • Zofia Rybicka (162 przeczytane książki),
  • Aleksandra Büttner (138 przeczytanych książek),
  • Zenon Prokopowicz (105 przeczytanych książek),
  • Paulina Orzeł (103 przeczytane książki),
  • Joanna Brzostek (100 przeczytanych książek).

Zwycięzcami konkursu "100 książek na 100-lecie Niepodległości" w kategorii dla dzieci zostały:

• Natasza Leonik ( 107 przeczytanych książek),
  • Natasza Szczepanik (106 przeczytanych książek),
  • Lena Mścichowska ( 103 przeczytane książki).

Patriotyczne Wyzwanie Czytelnicze 2018 zrealizowali:

• Bożena Cantop,
  • Zenon Prokopowicz.

Wyzwanie to polegało na zagłębieniu się w polską historię, kulturę, sztukę oraz literaturę za pośrednictwem książek. Jego uczestnicy mieli za zadanie z jednej strony czytać książki tylko polskich autorów, z drugiej zaś o Polsce, czyli: historii w poszczególnych jej etapach, sporcie, muzyce itp. W konkursie wzięło udział 10 osób, przy czym tylko dwie ukończyły wyzwanie w całości.